yhteystiedot

Palvelemme  sinua kaikkialla Suomessa ympäri vuorokauden

PCBI NORDIC OY ON MUUTTANUT. UUSI OSOITE ON MESTARINTIE 3, 01730 VANTAA

Keskus

010 231 6060

Puhelun hinta:
8,35 snt/puhelu + 16,69 snt/min (alv 24%)
soitettaessa kotimaan lanka- ja matkapuhelinliittymistä

Huoltopäivystys 24/7

UPS, varavoima ja jäähdytys
010 231 6069
Vesivuodot ja hälytyskutsut
010 232 7209

Päivystys on maksullista klo 16-07 välillä. Päivystyspuhelusta ja -työstä veloitetaan PCBI:n hinnaston tai olemassa olevan sopimuksen mukaan.

Sähköposti

info@pcbi.fi
huolto@pcbi.fi

 

Jani Peltola 220 mv

Joni Peltola

Managing Director

Myynti & tarjouslaskenta (LVIAJ), joni.peltola@pcbi.fi, +358102327200

Janne Puranen MV-1

Janne Puranen

Sales & Business Unit Director

Konesaliratkaisut, janne.puranen@pcbi.fi, +358405188747

Lukas mv

Lukas Nybäck

Sales Manager

Varavoima ja huoltomyynti, lukas.nyback@pcbi.fi, +358406302450

Marko Kesalahti 220 mv

Marko Kesälahti

Team Leader

LVI-työnjohto, marko.kesalahti@pcbi.fi, +358102327202

Lars 220 mv-1

Lars Peuravirta

TEAM LEADER

IV-työnjohto, lars.peuravirta@pcbi.fi, +358102327208

pekka kallinen

Pekka Kallinen

Product Manager I Cooling

Jäähdytysratkaisut, pekka.kallinen@pcbi.fi, +358406639166

Anssi_Kinnunen_valk_MV-1

Anssi Kinnunen

Project Manager

Hoitovapaalla 7.1.2022 asti. Kriittiset järjestelmät & konesalit, anssi.kinnunen@pcbi.fi, +358406810110

Ville Pirinen edit

Ville Pirinen

Project manager

Kriittiset järjestelmät & konesalit, ville.pirinen@pcbi.fi, +358407251377

Juha+Kyyhkynen 220

Juha Kyyhkynen

Service Manager

Kriittiset järjestelmät, juha.kyyhkynen@ pcbi.fi, +358504419049

Tommi Buuri 220 mv-1

Tommi Buuri

TEAM LEADER

LVI Huolto-ja hälytyskutsut, tommi.buuri@pcbi.fi, 010 232 720

Taina Ahti-Aalto

Taina Ahti-Aalto

Business Development Director

Kehitysprojektit, Henkilöstö & Markkinointi, taina.ahti-aalto@pcbi.fi, +358400459098

Christer mv

Christer Jansson

Finance Director

Taloushallinto & IT, christer.jansson@pcbi.fi, +358405954014

HeikkiJuuriOja_mv

Heikki Juuri-Oja

Palvelupäällikkö

Palveluliiketoiminta & taloushallinto, heikki.juuri-oja@pcbi.fi, +358102327203

Susanna_Niemi

Susanna Niemi

Assistent

Taloushallinto & myynti, susanna.niemi@pcbi.fi, +358405091442

 

PCBI toimii kaikkialla Suomessa

Toimintamme on keskittynyt pääkaupunkiseudulle, mutta meillä on  urakoita sekä huoltoasiakkaita Ivalosta Hankoon ja pystymme reagoimaan nopeastikin palvelupyyntöihin.

Meillä on 40 konesali, LVI- ja sähköurakointiin, varavoimaan, jäähdytykseen sekä niiden huoltoon erikoistunutta ammattilaista. Tekniset korjaukset ja huollot ovat saatavilla joko työaikana tai 24/7 räätälöidyllä palvelusopimuksella.

Osoite
Mestarintie 3, 01730 Vantaa

PCBI Oy
Y-tunnus 0984496-3
Verkkolaskuosoite 003709844963
tai PDF invoice-09844963@kollector.fi

PCBI Nordic Oy 
Y-tunnus 2399342-0
Verkkolaskutusosoite 003723993420 
tai PDF laskutus@pcbi.fi

Välittäjätiedot
Välittäjä Maventa Oy
Välittäjätunnus 003721291126
Välittäjätunnus pankkiverkosta lähetettäessä: DABAFIHH

Huoltokutsut
huolto@pcbi.fi

Myynti ja lisätiedot
info@pcbi.fi

 

 

 

 

 

Ota yhteyttä